Biografia

Znany także jako Jajonasz. Raper i beatmaker z Katowic. Związany z polską sceną hip-hop praktyczne od samego początku jej istnienia. Zaczął swoją przygodę z rapem na początku lat 90-tych wspólnie z chłopakami z dzielnicy, którzy zasłynęli później pod nazwą Kaliber 44. Był jednym z współtwórców ich debiutanckiej płyty.

Wniósł istotny wkład w rozwój polskiego freestyle i jako pierwszy na Śląsku rozkręcał tego typu imprezy. Zasłynął w kraju jako MC, w jednym z największych bangerów rozwijającej się rapowej sceny końca lat 90-tych w kawałku "Nie jestem k**** biznesmenem”. Współzałożyciel takich składów jak Mikroforte, czy Mustafarai. Równolegle działał jako beatmaker - wyprodukował m.in. płytę HST "Masy Ludu. Na językach." Współpracował m.in. z Tede, Wzgórzem, Pihem, MoraLem i Gano, IGS-em, Dabem, Paktofoniką, Gutkiem, Indios Bravos oraz wieloma innymi artystami i zespołami. Prowadził autorski program muzyczny ”Raplaneta” na antenie radio Planeta.

Od 2009 roku pracuje pod szyldem Lukatricks. W czerwcu 2010 roku wydał pod nim swój pierwszy album producencki - "Lukatricks prezentuje: Czarne Złoto". W marcu 2011 ujrzała światło dzienne kolejna pełnometrażowa produkcja Lukatricksa - płyta "Przeminęło z dymem" duetu MoraL/Gano.

Aktualnie pracuje nad kolejnym albumem z serii "Lukatricks prezentuje:".

Mustafarai - mamto HST - Masy Ludu. Na Językach. Lukatricks prezentuje: Czarne Złoto MoraL / Gano - Przeminęło z dymem